برگزاری کلاس شیرینی پزی در کانون

هم اکنون برگزرای کلاس شیرینی پزی در کانون فرهنگی هنری حافظ دائر می باشد

چه نیاز به هفته وحدت اگر متحدیم!؟

سالهاست از وحدت می‌گوییم و گفتنی‌ها گفتیم،اما آنچه جای تامل دارد اینست که چرا پس از این همه سال و این همه هفته وحدت ها بازهم به هفته وحدت نیاز داریم؟ چرا جای خالی وحدت را حس می‌کنیم؟ چرا علی‌رغم آنکه می‌دانیم و بر مزایای وحدت و برادری واقفیم بازهم وحدت را نیافتیم؟ این چرا؟ و چراهای دیگر؟ ذهنم را بدجوری به خود مشغول داشته‌اند. آنقدر از خوبی‌ها و بایدهای وحدت گفتیم که شاید گفتنش دیگر محلی از اعراب نداشته باشد .
براستی مگر فلسفه وحدت چیست؟ چرا باز هم حس وحدت کم رنگ است؟ از نظر مفهومی وحدت بمعنای «باهم و در کنار هم بودن» است. اما چرا وحدت؟ مسلما الزامات جهان اسلام، تفرق و چند دستگی مسلمانان، رواج خشونت‌های داخلی، شیوع تفکرات انکار دیگری و خودحق پنداری، افول همگرایی و رشد تضادهای مذهبی در جهان اسلام را می‌توان از عوامل چرایی ضرورت وحدت اسلامی دانست.
اما چرا وحدت در ایران اهمیت بسزا و خیلی بیشتری دارد؟ ایران سرزمینی متشکل از ایرانیانی با اقوام و مذاهب مختلفی است که بسان قطعات یک پازل زیبا، سازنده ایرانیت ایرانند.اگر وحدت در ایران نهادینه گردد، قطعا هم بر یک‌رنگی‌ها، همدلی و تقویت ایران موثر است و هم بر منازعات و تنشهای جهان اسلام تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. ازآنجائی‌که وحدت مذاهب شیعه و سنی محور این همگرایی بوده و ایران نیز تنها قدرت مسلط شیعه در جهان است، تحقق وحدت در داخل ایران بدون شک بر مناسبات برادران شیعه و سنی در سایر کشورها تاثیر خواهد داشت .
اگر سنی در ایران به تمام معنا احساس وحدت کند، قطعا منادی آن در جهان خواهد بود. اگر نخبه سنی در ایران احساس کند که نگرانی بابت ارتقای علمی و اداری‌اش ندارد قطعا برادری را با تمام وجودش فریاد می‌زند. اگر نگرانی علمای دینی اهل سنت رفع گردد، مطمئنا منبرهای ما جز بانگ مهر و همدلی نخواهند نواخت. اهل‌سنت ایران همۀ این برادری‌ها را اثبات و همیشه راویان یکدلی و منادیان وحدت بوده و هستند.
به‌نظر می‌رسد مفهوم وحدت زمانی تعبیر خواهد شد که قدم‌های نزدیک بیشتری از طرف گروه مسلط به‌سوی گروه اقلیت برداشته و دست برادری دراز گردد. ما در ایران هم ایرانی و هم مسلمان هستیم. حافظان سرزمین و مدافعان آرمان‌های انقلاب هستیم. یاران نظام و رهبری و همدلان ملتیم. برادران دینی و منادیان وحدت هستیم. در واقع تمام بسترهای یک وحدت کامل را داریم و بساط برادری را سالهاست گسترده‌ایم. سهم خود را در این وحدت ادا نموده‌ایم. منطقی آنست که وحدت در عمل هم محقق شود، نگرانی‌ها برچیده و حس تبعیض‌ها رفع گردد.
زمان آنست که دهان تفرقه‌افکنان را گل گرفت و بذر برادری‌ها را کاشت. زمان آنست که مسئولین ما نگاه مذهبی به انتصابات نداشته باشند. مگر در همه این سالها مقام معظم رهبری بر لزوم وحدت و ضرورت برادری‌ها تاکید نکرده‌اند؟ پس چرا هنوز برخی‌ها با خط کش مذهبی راه را می‌پیمایند؟ چرا علی‌رغم این‌همه بسترهای فکری و قانونی، برخی‌ها هنوز به نیروهای اهل سنت به دیده تردید می‌نگرند. چرا به مطالبات اهل سنت علی‌رغم تمام الزامات امنیتی و نگاه مثبت مقامات کشوری و امنیتی به این مقوله، کم توجهی می‌گردد؟
قطعا کم کاری ناشی از سلیقه و بی‌مسئولیتی مسئولینی است که هنوز اهمیت مفهوم وحدت در نظام اسلامی را درک نکرده‌اند. اینها هنوز نگاه سلیقه‌ای، باندی و جناحی را بر منافع عمومی مصلحت‌های نظام و امنیت پایدار کشور ترجیح می‌دهند. به‌نظر می‌رسد بیش و پیش از آنکه به برگزاری هفته‌های وحدت بپردازیم، باید به آموزش و الزام مدیران و متولیان امر بپردازیم که وحدت را از مرحله مفهوم و نماد به مرحله اقدام و عمل برسانند. نگران وحدت شیعه و سنی نیستم، چراکه معتقدم شیعه و سنی واقعی هر دو یکی هستند، این حس تبعیض است که باید رفع گردد، چرا که همین حس منفذ نفوذ دشمنان و چاره کار هم همانی است که گفتم.

منبع: سلام پاوه

عذر بدتر از گناه

✅عذر بدتر از گناه
شاید این مقوله را زیاد شنیده باشید که کسی کار خطا و گناهی را انجام میدهد بعد برای اینکه کار خود را توجیه کند متوسل به عذر و بهانه های واهی و دروغی میشود که عذرش بر هیچ صراطی مستقیم نیست
♦️ اقای شایان مصلح (مفسد) بجای اینکه خطا و گناه خودش را قبول کند و از جامعه بزرگ اهل سنت که قلبها آنها را جریحه دار کرده عذرخواهی نماید دیروز طی پیامی در فضای مجازی عذری را برای توهین های خودش آورد که مصداق مقوله بالا گردید عذر بدتر از گناه
⬅البته مشکل اینگونه مسائل باید ریشه ای حل شود چون از این شایان ها در کشور ما متاسفانه زیاد هستند و این نه اولین بوده و نه اخرین خواهد بود.
اما جامعه اهل سنت باید هوشیار باشند و فریب مظلوم نمایی این افراد را نخورده و تا زمان احقاق حق سر سوزنی کوتاه نیایند.
شنیده ها حاکی از آن است که مدیر عامل پرسپولیس بنابر مشکلاتی که این تیم در مسابقات آسیایی گریبانگیر آنها شده برای پادرمیانی و بخشش این فرد گستاخ که از گناه خودش توبه هم نکرده با بزرگان اهل سنت تماس هایی داشته است

امیدواریم بزرگان ما همیشه از مصلحت کار نگیرند و باز فریب اینگونه افراد را نخورند چون جامعه اهل سنت خواستار مجازات علنی این فرد گستاخ و هتاک هستند و به مانند جوانان اهل سنت که در چنین مواردی مجازات های شدیدی میشوند باید این فرد هم به مانند آنها مجازات شود
به امید اجرای عدالت

جامی

لزوم روی آوردن از وحدت زبانی به وحدت قلبی و عملی

ایران ما متشکل از اقوام گوناگون و مذاهب مختلف است که همگی اینها با همدیگر ایران متمدن و با فرهنگ را تشکیل می دهند. سالیان سال هست با وجود عقیده های مختلف و دیدگاهای گوناگون در کنار هم با ارامش زندگی می کنند گرچه در هر برهه از زمان افراد مغرض و متعصب این ارامش را خدشه دار میکنند و بر طبل اختلاف و تفرقه میکوبند و بذر دشمنی را در دلها می کارند اما چیزی که در طول این سالها بیشتر مشهود بوده عملکرد بزرگان اهل سنت در مورد اینگونه مسائل است که سریعا در صحنه آمده و شدیدا اینگونه اقدامات تفرقه افکنانه را محکوم کردند تا زمینه اختلاف و تنش بیشتر در بین افراد نگردد.

زمانی داعش که وجود و ماهیتش مشخص نیست ظاهرا به اسم اهل سنت آمد و باعث ویرانی شهرها و کشتار بسیاری از مسلمانان شد که بزرگان و علمای اهل سنت سریعا از این پدیده شوم اعلان انزجار و برائت کردند و دیدگاه اهل سنت را در مورد این فرقه نوظهور از تریبونهای نماز جمعه و مناسبتهای گوناگون بیان داشتند.و خیلی از مسائل و اتفاقاتی که در کشور ما ایران اتفاق افتاد که عملکرد بزرگان اهل سنت در اینگونه مسایل بسیار عاقلانه و مدبرانه بود.

اما سوالم اینجاست که ایا همیشه باید علمای اهل سنت چنین وحدت عملی و قلبی داشته باشند و همیشه محکوم کنند و در صحنه حاضر باشند؟

ایا وحدت فقط باید در یک هفته باشد یا اینکه در طول سال همه باید وحدت قلبی و عملی داشته باشیم؟

جواب همه این سوالات این است تا زمانیکه همه ما از تمام فرق مختلف وحدت در قلب ما جای نگیرد و فقط تنها بر سر زبان باشد و یا اینکه یک هفته همه جا مراسم و جلسات وحدت برگزار کنیم هیچ زمان به وحدت واقعی نمیرسیم چون خودمان اعتقادی به وحدت قلبی و عملی نداریم و بنا بر مصلحت یک هفته را تخصیص به این مساله میدهیم و بعد این هفته همه چی به باد فراموشی میرود.

پس لازمه وحدت ما این است که از وحدت زبانی به وحدت قلبی و عملی روی بیاوریم و هر کسی با هر لباسی که میخواهد این وحدت را از بین ببرد قاطعانه با او برخورد کنیم و او را عادلانه مجازات کنیم. بقول استاد محترم کاک حسن امینی که گفتند نباید این مجازات ها تنها مختص اهل سنت باشد بلکه هرکسی که به اعتقادات اهل سنت هم توهین کرد سریعا مجازات شود و به سزای عملش برسد. ان شالله به امید اجرای عدالت

 

رمضان

ای ماه مبارک ای تو رحمت
ای ماه پر از صفا و برکت
نیک آمده ای چه خوش قدومت
ای لطف تو از برای امت

کانون فرهنگی حافظ فرا رسیدن این ماه پر برکت رو به همه ی روزه داران تبریک و تهنیت عرض می کند و از تمامی شما عزیزان التماس دعای خیر در تک تک لحظات خلوت با معبودتان را خواهان می باشد.

هفتمین نمایشگاه بزرگ کتاب

 

با سلام خدمت شما بزرگواران و همراهان حامیان و دوستداران مجتمع علمی فرهنگی حضرت علی رضی الله عنه تایباد?

به امید خداوند متعال هفتمین نمایشگاه بزرگ کتاب تایباد در تاریخ ۱۶بهمن ماه تا ۲۸ در سالن اجتماعات حوزه علمیه فاطمة الزهرا مسجد حضرت علی رضی الله عنه برگزار خواهد شد.
از تمامی شما عزیزان دعوت میشود برای بازدید تشریف بیاورید.

شما عزیزان میتوانید انواع کتب دینی و مذهبی، کتب درسی و کمک درسی ویژه دانش آموزان و دانشجویان و طلاب محترم دینی
انواع کتب رمان، آشپزی، پزشکی، ورزشی، اطلاعات عمومی و …… با عضویت در گروه هفتمین نمایشگاه به مسئولین نمایشگاه سفارش دهید و با نازلترین قیمت کتاب مورد نیاز خود را دریافت نمایید.
با تشکر از تمامی شما سروران گرامی???

مجتمع علمی فرهنگی هنری حضرت علی رض تایباد
لینک گروه ما
اطلاع رسانی کنید
https://t.me/joinchat/Agbd9RBTrqBPos3Oc1imtQ

سخنرانی جناب مولوی فقهی (سلسله جلسات سیرت نبی اکرم)

? اطلاعیه ? اطلاعیه ?

? به اطلاع مردم دین دوست شهرستان تایباد و حومه می‌رسانیم????
اولین جلسه از سلسله جلسات سیرت نبی اکرم صلی‌الله علیه وسلم توسط استاد سخن مولانا ابوفواد فقهی حفظه الله برگزار میگردد.
لذا از عزیزانی که مایل هستند در این جلسات شرکت کنند دعوت بعمل می آید
که حضور بهم رسانند.

⏰ زمان : شنبه ۱۶ دی ماه بعد از نماز عشاء
⬅️ مکان : تایباد _ مسجد حضرت علی رض واقع در بلوار خرمشهر کوچه شیخ محمود (باغ خسروی)

جهت اطلاعات بیشتر با این شماره ها تماس حاصل فرمایید
۰۹۱۵۱۲۶۱۰۴۱ _۰۹۱۵۹۳۱۹۹۸۶

گزارش مختصری از مسابقه حفظ چهل ربنای قرآنی

♦️گزارش مختصری از برگزاری مسابقه حفظ چهل ربنای قرآنی

?ای کودک روهینگ تو را هر لحظه میبینم که دیوی کثیف و وحشی وشیطان صفت شکنجه می کند و صدای ضجه هایت را به دستان پلید خود درون آن گلوی نازکت خاموش می سازد.
خداوندا تو بینایی توانایی از درد تمام مظلومان آگاهی.

✅مسابقه حفظ چهل ربنای قرآنی به همت کانون فرهنگی هنری حافظ تایباد و با همکاری موسسه قرآنی انصارالنبی در روز ۵شنبه ۲۷مهرماه ۹۶ در سالن اجتماعات مسجد حضرت علی(رض) باحضور پرشور ۱۱۰ شرکت کننده خواهر از شهرستان تایباد و حومه ساعت ۹صبح بصورت کتبی برگزارشد.

پایان بخش این مسابقه دعای پرفیض جناب مولوی قادری مدیریت مجتمع علمی فرهنگی حضرت علی رض تایباد بود که برای تمام مسلمین مستضعف جهان خصوصا مسلمانان مظلوم میانماردعا فرمودند.
به اطلاع تمام شرکت کنندگان عزیز میرساند نتایج مسابقه و جلسه اهدای جوایز متعاقبا در روزهای آتی اعلام خواهد شد.

کانون فرهنگی هنری حافظ بزرگترین کانون فرهنگی اهل سنت در تایباد
@taybad_mojtame