پیام تبریک به برترین کانون خراسان

🌹ای که دستت میرسد کاری بکن

  • پیش از این کزتو نیاید هیچ کار

کانون فرهنگی هنری حافظ یکی از برترین و فعالترین کانون های فرهنگی هنری استان خراسان رضوی انتخاب شد و در بیست و ششمین سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری در حضور مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و موسسات قرآنی و امام جمعه موقت مشهد لوح تقدیر اهدا گردید.

این کانون به خاطر فعّالیتهای زیاد در هر زمینه ای اعم از برگزاری مسابقات مختلف ، نمایشگاههای گوناگون ،کلاسهای آموزش روانخوانی قرآن و دارالحفظ  ،کلاسهای آموزه های دینی ،کمک به نیازمندان و زنان بی سرپرست،پرورش و شکوفایی ذهن های خلّاق و هنرمند ،برگزاری کلاسهای تقویتی و آموزش حرفه های گوناگون درآمد زایی و…..که مهمترین مزیّت آن این است که برای هرسلیقه ای پیشنهادی برای گذراندن اوقات فراقت و شکوفا شدن را داراست .

کانون فرهنگی حافظ در فضای مجازی نیز فعّالیت خود را گسترانیده و با ایجاد کانال در تلگرام با این آدرس

@taybad_mojtame

همشهریان خویش را از عملکرد و کارهایی که در آینده انجام خواهد داد را اطلاع رسانی مینماید و سایتی با این آدرس   Kanoonhafez.com

را ایجاد نموده که در آن بخشها و نوشته های قابل توجه و بسیار مفید به خصوص راهکارهایی برای زندگی بهتر و موفقتر را پیشنهاد نموده که خواندن آن مطالب کمک بسیار زیادی به خوانندگان خود خواهد نمود.

🔹کسب این موفقیت را به مدیران این کانون جناب آقایان مولوی سلطان احمد قادری، حافظ خلیل شیخ جامی وناصر احمدی   و بانوانی که در بخش خواهران زحمت کشیدند را تبریک می گوییم و برای این بزرگان و دیگر همکارانشان در کانون ، آرزوی موفقیت روز افزون داریم .

با تشکر فراوان از همه ی این عزیزان

اسفند ماه ۱۳۹۷

برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب اهل سنت

اطلاعیه

📚قابل توجه مردم کتاب دوست و اهل مطالعه شهرستان تایباد و حومه📚

✅ نمایشگاه بزرگ کتاب مجتمع علمی فرهنگی حضرت علی رض تایباد روز 17بهمن با حضور علما و مسئولین افتتاح خواهد شد
♦️نمایشگاه امسال متنوع و پربار خواهد بود

📖چون انتشارات زیادی از این نمایشگاه استقبال کردند أکثر کتب انتشارات اهل سنت در نمایشگاه موجود است
همچنین امسال از قم و مشهد هم چندین انتشارات شرکت کردند از قبیل انتشارات فخر دین و مهرفر از قم و آستان قدس ، به نشر ، عروج اندیشه و ضریح افتاب و چندین انتشارات دیگر…

و تنوع موضوعی کتاب هم امسال زیاد هست
از قبیل 👇👇👇👇👇
دانشگاهی ،پزشکی،روانشناسی ، ورزشی ،ادبی ،اجتماعی ،رمان، اشپزی

وانواع تفاسیر معتبر اهل سنت و قران های نفیس
👬و غرفه های کتاب کودک و نوجوان که امسال توجه خاص بدان شده است

 

 

👈این نمایشگاه کتاب یکی از بزرگترین نمایشگاه های کتاب اهل سنت در کشور می باشد که با تنوع کتاب و با تخفیف های ویژه هر ساله مورد استقبال دوستداران کتاب وکتابخوانی قرار میگیرد

🌹منتظر حضور سبزتان در هفتمین نمایشگاه بزرگ کتاب تایباد هستیم🌹

✅وعده ما 17 بهمن ماه

هشتمین نمایشگاه بزرگ کتاب تایباد
مجتمع علمی فرهنگی حضرت علی رض تایباد

شما رسانه و همیار ما
به دوستانتان اطلاع رسانی کنید
@taybad_mojtame

هدف از برگذاری مسابقات سرودهای اسلامی

 

این روزها موسیقی ورقص و ترانه  در زندگی مردم نقش پر رنگی را ایفا می کند به طوری که  کمترمسلمانی را سراغ داریم چند آهنگ و ترانه داخل گوشی ،اتومبیل ،منزل یا محل کارش نداشته باشد در حالی که همگی خوب میدانند که در اسلام موسیقی و تمام انواع آن حرام مطلق هست اما به هیچ وجه این مساءله جدی گرفته نشده و همچنان به بهانه های مختلف دوست داشتن شعر و هنر و صدای خوب به گوش دادن آن ادامه می دهند .

در تربیت فرزند هم قانون گرفتن چیزی از کودک این است که برای آن چیز جایگزین تعیین شود تا کودک ان را فراموش کند و در اصل این قانون تمام انسانها هست .

پس ما هم باید به عنوان یک مسلمان فکری دیگر کنیم .ایده ای ارایه دهیم که یک مسلمان بدون گناه و عذاب وجدان بتواند به شعری با صدایی زیبا گوش بدهد و هم لذت ببرد هم افسرده نشود در این برهه از زمان که همه ی اطرافمان را خشم و عصبانیت و افسردگی گرفته .

بله باید شعری با مضنونی زیبا و خدا  پسندانه  و اسلامی سر زبانها انداخت که وقتی مسلمانی خواسته باشد از دل شعری زمزمه کند دلش نرم و ذکر نیز حساب گردد .اینجاست که سرود های اسلامی و اشعار زیبا به درد می خوردو ما باید صدایی زیبا برای خواندن آن پیدا کرده و کودکان و نوجوانان را به سمت این نوع سرود ها فرا خوانیم و جایگزین موسیقی های مبتذل که علناً به خدا و بزرگان و عقیده ی ما توهین می کنند گردانیم .

اینجاست که باید فرا خوان دهیم برای مسابقات سرود خوانی و اشعار زیبا که خودش می تواند جایگزینی برای کنسرت های زنده ی موسیقی باشد و با گذاشتن وعده ی جایزه این حس اشتیاق شرکت در کودک و نوجوانمان بیشتر خواهد شد.

با اینکه دوره ی اول این مسابقات برگزار شد و از مدت یک ماه برای شرکت در این مسابقات تبلیغ فراوان شد و حدوداً هشتاد نفری حضور داشتند اما ما هنوز بیشتر از مردممان انتظار استقبال داریم .انتظاری که بیجا نیست بلکه اگر دین و آیین برای ما اهمیت داشته باشد باید هر پدری برای به شوق انداختن کودک خود همراه  وی وارد این طور مکانها شود و او را از موسیقی های غربی و کفر به دور کند و خدا هم به نیت وی، لذّت موسیقی را از دلش خواهد برد و لذت اسلام را به او خواهد چشانید.

همه ی ما می دانیم که اگر در این یک ماه می گفتند فلان خواننده ی کافر در بیرون از شهر کنسرتی برگزار کرده همه آنقدر همدیگر را آگاه می کردند که  در بیرون از شهر جای سوزن انداختن هم پیدا نمیشد از همین مردمی که روزی پنج وعده به مسجد می روند .پس قبول داشته باشیم که کوتاهی از خودمان است .

با وجودیکه باز هم در این مسابقات از خواف و کاریزو تایباد و خیراباد و تربت و..شرکت نمودند اما هنوز این جمعیت اندک بودو انتظارمان بیشتر بود.

اما باز هم امیدواریم در سالهای آینده استقبال مردم مسلمانمان بیشتر و بهتر باشد . و خواهران نیز حتما برایشان جایی برای شرکت و دیدن این جلسات در نظر خواهیم گرفت .با شرکت در این مجالس هم می توانیم یک روز زیبا و شاد داشته باشیم که در آن گناهی نکردیم  و دور هم لذّتی بردیم.

 

به امید آن روز….

نوشته : خلیل شیخ جامی

کانون فرهنگی حافظ

بهمن ماه ۱۳۹۷

پیام تقدیر و تشکر مدیریت مجتمع علمی فرهنگی هنری حضرت علی رض تایباد

?پیام تشکر مدیریت مجتمع فرهنگی هنری حضرت علی رض از حضور پرشور خواهران هنرمند تایبادی در نمایشگاه غذا

?وعد الله الذین امنوا و عملوا الصالحات لهم مغفره و اجر عظیم                مائده 9

?همه روز، روزه بودن، همه شب نماز کردن
همه ساله حج نمودن، سفرحجاز کردن

?ز مدینه تا به کعبه سر و پا برهنه رفتن
دو لب از برای لبیک به وظیفه باز کردن

?به مساجد و معابد همه اعتکاف جستن
ز ملاهی و مناهی همه احتراز  کردن

?شب جمعه ها نخفتن به خدای راز گفتن
ز وجود بی نیازش طلب نیاز  کردن

?به خدا که هیچ کس را ثمر آن قدر نباشد
که به روی نا امیدی در بسته باز کردن

✅درودی خالصانه و ارادتی خاضعانه محضر شمایان که مظهر مهر و سخاوت و ایثار هستید و از تبار باران، فروغ مهرتان روشنی بخش حریم مهرورزی و سخاوتمندیست و ریزش ابر کرامتتان رویش زندگی است.
شما یار دیار امروزید و یادگار ماندگار فردا.

? اینجانب لازم میدانم از مسئولین محترم نمایشگاه غذا که شبانه روزی زحمت کشیدند و از همه خواهران محترم و خیر و سخاوتمندی که با حضور سبزشان بهاری دیگر آفریدند کمال تقدیر و تشکر نماییم و از بارگاه الهی توفیق قرین اعمال خداپسندانه و مصلحانه ی شما دارم.

?تویی آن گوهر پاکیزه که در عالم قدس
ذکر خیر تو بود حاصل تسبیح ملک

?مدیریت مجتمع علمی فرهنگی هنری حضرت علی رض تایباد مولوی سلطان احمد قادری
@taybad_mojtame

معرفی شعبه حفظ احسن الحدیث حوزه علمیه فاطمه الزهرا رض تایباد

معرفی

دارالحفظ احسن الحدیث حوزه علمیه فاطمه الزهرا در سال 1394 هـ ش  در دو بخش خواهران و برادران دائر گردید که حدود 20 قران آموز  برادر بصورت طرح حم (حوزه و مدرسه) و همچنین تعداد 15 طلبه خواهر بصورت شبانه روزی مشغول به حفظ کلام الله مجید می باشند

که به توفیق خداوند طی این 3 سال حدود 5 قرآن اموز موفق به حفظ کل کلام الله مجید شده اند

شرایط پذیرش: دانش آموزان پایه‌ی چهارم دبستان به بالا که قدرت روانخوانی خوبی داشته و مسلط باشند و همچنین دارا بودن رتبه‌ی خیلی خوب برای دانش آموزان

نحوه پذیرش:

ابتدا آزمون تعیین سطح برای ثبت‌نام شدگان به عمل می‌آید و سپس با توجه به نتایج آزمون، پیش نیازهایی از قبیل روخوانی و روان خوانی و تجوید قرآن برای آنها در نظر گرفته می‌شود و به استاد مورد نظر معرفی می‌گردند.
مدت زمان حفظ (دوره):
با توجه به استعداد و توان شخص مدت زمان یادگیری و حفظ کامل قرآن از یکسال تا دو و نیم سال به طول می‌انجامد.
در حین حفظ برای بالا بردن حُسن و سطح حفظ، حفاظ محترم جهت فراگیری تجوید تخصصی و صوت و لحن به استاد و بخش مربوطه معرفی می‌گردند.
دوره‌ کوتاه مدت:
شرایط پذیرش: تسلط کامل بر روخوانی قرآن مجید و دارا بودن رتبه‌ی خیلی خوب برای دانش آموزان پایه‌ی ششم و بالاتر.
نحوه پذیرش: ابتدا آزمون تعیین سطح برای تجوید، حفظ و حُسن حفظ به عمل آمده و با توجه به نیاز متقاضی به اساتید مورد نیاز معرفی شده تا به صورت اصولی همراه با قواعد تجویدی به حفظ قرآن مشغول گردد.
مدت دوره: این دوره به صورت 40 روزه تابستان، هر سال برگزار می‌گردد. و در پایان هر دوره به میزان حفظ، گواهینامه از سوی دارالحفظ برای آنها صادر می‌گردد.

خدمات آموزشی:

برگزاری کلاسهای تقویتی برای دروس مدرسه (دولتی)

بهره‌مندی از اساتید برجسته
 اعطای مدرک معتبر از موسسه قرآن انصارالنبی ص تایباد در پایان دوره. پشتیبانی علمی از فارغ التحصیلان ـ تحصیل رایگان

خدمات رفاهی:

کمک هزینه تحصیلی ـ تأمین خوابگاه بصورت شبانه‌روز

شیوه‌های پذیرش:

داوطلبان می‌توانند با مراجعه حضوری به دفتر ثبت‌نام دارالحفظ احسن الحدیث حوزه علمیه فاطمه الزهرا حوزه علمیه به نشانی تایباد. بل.ار خرمشهر.کوچه شیخ محمود جنب مسجد حضرت علی رض مراجعه نمایند.

مدارک لازم جهت ثبت‌نام

1ـ تکمیل فرم درخواست پذیرش
2ـ تصویر شناسنامه و کارت ملی (دو سری)
3ـ عکس 4 *3 رنگی 6 قطعه
4ـ آخرین مدرک تحصیلی به همراه رونوشت.
شماره های تماس:
09151261041
05154528091
05154533901/3

برگزاری هفتمین جشنواره بزرگ غذایی بانوان تایباد و حومه

همه ساله تعداد زیادی از خواهران سخاوتمند تایباد و حومه در کنار هم جمع میشوند و برای کار خیر با ذوق و اشتیاقی وصف ناپذیر و زحمت فراوان غذا و یا هر انچه برایشان مقدور است را اماده میکنند تا هم هنر سخاوتمندی خویش را به همگان نشان دهند و هم هنر اشپزی و کدبانویشان را.

آری

شیرزنان این شهر و دیار همیشه در کارهای خیر  پیش قدم بوده و درس ایثار و از خودگذشتگی و درس سخاوتمندی به دیگران می اموزند درسی را که شاید خیلی از مردان این روزگار به دست فراموشی سپرده اند

زنانی و مادرانی که شاید خودشان نیازمند باشند اما از خود میگذرند تا خنده بر لبان دیگران جاری گردد و هیچ قطره اشکی بر گونه محتاج و نیازمندی باقی نماند

نمایشگاه غذا که یکی از ابتکارات این مجتمع  در شهرستان تایباد می باشد باعث شده که خیلی از مدارس و موسسات خیریه از این کار استقبال نموده و برگزار نمایند

گاهی خود خواهران خیِّر پیگیر این کار میشوند و اصرار دارند که هر چه زودتر این جشنواره که صرف امور خیریه میشود را برگزار نماییم و بنوعی مشوق ما در این کار خیر هستند

 

علاقمندانی که مایل به همکاری و تهیه غذا برای این امر خیر هستندمیتوانند با شماره های زیر تماس گرفته و ثبت نام نمایند

 

مجتمع علمی فرهنگی و هنری حضرت علی (رض) طبق سنوات گذشته هفتمین جشنواره بزرگ غذایی بانوان را در زمینه های ذیل برگزار نماید.

انواع غذاهای سنتی، فرنگی، شیرینی جات، ترشیجات، انواع دسر، تنقلات، خشکبار و …….

مکان: تایباد، خیابان خرمشهر، کوچه شیخ محمود، سالن اجتماعات حوزه علمیه ی فاطمه الزهرا (رض) جنب مسجد حضرت علی رض

زمان: پنجشنبه: ۹۷/۹/۲۲ از ساعت ۹ صبح الی پایان جشنواره

☎ تلفن تماس : ۵۴۵۳۳۹۰۱-۵۴۵۲۸۰۹۱

اولین دوره مسابقات سرود ویژه اهل سنت خراسان رضوی

کانون فرهنگی هنری حافظ تایباد برگزار میکند

اولین دوره مسابقات سرود های اسلامی ویژه اهل سنت شهرهای خراسان رضوی

موضوع سرود : آزاد

تک خوانی و جمع خوانی به زبانهای

 فارسی و عربی (تواشیح)

گروه الف : مهدهای کودک و مهدهای قران و دانش آموزان دبستان

گروه ب: سایر گروه های سنی

 جوائز ویژه:

 200 هزار تومان به گروه های برتر

50 هزار تومان به تک خوانان برتر

آخرین مهلت ثبت نام  :29 دی ماه 97

زمان برگزاری مسابقه : پنجشنبه 4 بهمن 97

مکان: تایباد.بلوارخرمشهر.ک شیخ محمود. مجتمع فرهنگی حضرت علی رض

قوانین مسابقه

1) مضامین و موضوعات شعر ،دینی و مطابق با عقیده صحیح اسلامی باشند.

2) سرود با مقدمه ای مختصر آغاز کرده شود.

3) قبل از آغاز سرود یک  یا دو بیت ابتدائی به صورت روانخوانی خوانده شده و سپس با نغمه و سبک مورد نظر اجرا گردد.

4)بعد از انتخاب سرود یک نسخه از متن شعربه دفتر جشنواره ارسال گردد.

5) گروه های سرود در خصوص همخوانی،هماهنگی خوب و متناسبی داشته باشند.

6) درصورت امکان ،وضع ظاهری لباس متحدالشکل بوده و نحوه ایستادن متناسب باشد.

7) وقت مناسب برای اجرای سرود حداقل بین 4 تا  7 دقیقه می باشد.

8) موارد امتیاز دهی عبارتند : هماهنگی گروه – زیبایی صوت و کیفیت زیر و بم صدای خواننده- نظم و ترتیب قرار گرفتن در جایگاه – میزان تاثیر بر مستمعین- محتوای شعر

کانون فرهنگی هنری حافظ تایباد

شماره تماس جهت هماهنگی و ثبت نام

09339831112_ 09158289307

بازدید علمای بزرگوار حوزه علمیه کلاله گلستان از کانون فرهنگی حافظ

جمعی از علمای بزرگوار حوزه علمیه شهرستان کلاله در سفری به خراسان از مجتمع علمی فرهنگی حضرت علی رض بازدید کردند و مدیریت مجتمع جناب مولانا قادری به گرمی از این عزیزان استقبال نمودند و فرمودند که این بازدید و ملاقات اساتید حوزه ها یکی از مهمترین برنامه هایی هست که موجب نزدیک شدن علما و ایجاد محبت در بین آنها خواهد شد

در این سفر مولانا منصور خواجوی مقدم استاد حوزه علمیه کلاله در جمع طلاب کلاس حفظ برادران ایراد سخن فرمودند و طلاب را به نقش مهمی که در جامعه دارند متوجه کردند در ادامه بازدید از دارالافتاءوالارشاد رشیدیه بازدید نمودند و بعد از خداحافظی رهسپار حوزه علمیه خواف شدند

/