شین آبادی دیگر در زاهدان

(کانون فرهنگی حافظ)

شین آبادی دیگر در زاهدان…!!!

پیش دبستانی ودبستان اسوه حسنه زاهدان مرکزاستان سیستان وبلوچستان ، درفاجعه ای دردناک سه دانش آموزش را به طرز وحشتناکی ازدست داد ، طبق معمول بازداشت وجریان سازی ها شروع شد ، شین آباد دیگری متولد شد اما نه فقط سوختن و برشته شدن سروصورت دانش آموزان بلکه پرپرشدن گل عمر سه دانش آموزی که تا دقایق پیش ازاین فاجعه ، شادی کنان بافریادهایی کودکانه درکلاس شان سرشار ازانرژی وزندگی بودند .
مدیریت کلان ما باز فاجعه آفرید ، مدیرانی که درتنازعات درون گروهی ودرون حزبی برای شان نه جان ونه مال چنین اتفاقاتی اهمیت دارد ، فاجعه شین اباد نیز چنین شروع شد وسپس با پایان تلخی به فراموشی سپرده شد وبا بازیهای لجوجانه وگاه نابخردانه سیاسی آغاز شد تاقطار سریع السیر ضعفهای خانمانسوز بی کفایتی برخی مدیران به زاهدان برسد ، این قطار سه جنازه تحویل گرفت ودرکنار چهره های سوخته وازهم پاشیده شین آبادیها قرار داد.
هنوز در مدارس ما خصوصا مناطق نابرخوردار که بسیار هم زیاد اند از حداقلها وکمترینها استفاده میشود ، میگویند چرا از بخاری چکه ای استفاده میشود ؟!! آیا سیستان وبلوچستان با سرمای خشک و استخوان سوزش از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده است ؟!!
آیا مدارس غیردولتی که با دریافت هزینه های سنگین ازاولیا باید ظاهرا ب برخوردارترازدولتیها باشند تحت حاکمیت محکم بازرسان وسیستم نظارتی دقیق قرار دارند ؟ بازرسانی که احتمالا خود نیاز به بازرسی دیگر دارند وزنجیره ای که همچنان امتداد خواهد داشت.
مجلس برای توهین یک فرد به نماینده اش که هنوزهم شفاف سازی نشده جلسه غیرعلنی میگذارد وصدها ساعت نفر وقت این مردم بیچاره راتلف میکند اما این توان راندارد که در بودجه ریزیها وتصویب مواد وتبصره های بودجه ای چند درصد ، فقط چنددرصداز بودجه های هزاران میلیارد تومانی بسیاری از باصطلاح نهادهای فرهنگی موازی که اتفاقا هیچ نقش مثبتی در همگرای ویا فرهنگ سازی هم ندارند را به نفع تجهیز مدارس و استحکام سازی آنها و رهایی از یوغ وننگ مدارس کپری اختصاص دهد .
مجلسی که در جلسه غیر علنی اش فوران فحاشی وبی فرهنگی برخی نمایندگانی که از فضایل وعصاره این مردم اند سرنخ اولویت هایش را درهزارتوی سیاسی بازی گم کرده و این چنین است که هر ازگاهی ، فجایعی اینگونه رقت انگیز و تاسف بار از پهلوی آن زاییده میشود.
با بخشنامه ودستورالعمل نشده ونمی شود که اوضاع را سامان داد آن هم دربرهوت کویر بی مسئولیتی و نبود نظارت سالم ، مردم بااعتماد به مدارس فرزندانشان را برای ساعاتی به آنجا میفرستند که کودکانشان در آنجا احساس امنیت وآسایش کنند.
ماشین تبلیغاتی راخاموش کنید و دنیای تلخ واقعیات جامعه تان را باعقلانیت و انسانیت ببینید ، برای لحظه ای هم که شده شعور را جایگزین شعار کنیم.
#محمد_راعی_فرد

برگزاری هفتمین جشنواره بزرگ غذایی بانوان تایباد و حومه

همه ساله تعداد زیادی از خواهران سخاوتمند تایباد و حومه در کنار هم جمع میشوند و برای کار خیر با ذوق و اشتیاقی وصف ناپذیر و زحمت فراوان غذا و یا هر انچه برایشان مقدور است را اماده میکنند تا هم هنر سخاوتمندی خویش را به همگان نشان دهند و هم هنر اشپزی و کدبانویشان را.

آری

شیرزنان این شهر و دیار همیشه در کارهای خیر  پیش قدم بوده و درس ایثار و از خودگذشتگی و درس سخاوتمندی به دیگران می اموزند درسی را که شاید خیلی از مردان این روزگار به دست فراموشی سپرده اند

زنانی و مادرانی که شاید خودشان نیازمند باشند اما از خود میگذرند تا خنده بر لبان دیگران جاری گردد و هیچ قطره اشکی بر گونه محتاج و نیازمندی باقی نماند

نمایشگاه غذا که یکی از ابتکارات این مجتمع  در شهرستان تایباد می باشد باعث شده که خیلی از مدارس و موسسات خیریه از این کار استقبال نموده و برگزار نمایند

گاهی خود خواهران خیِّر پیگیر این کار میشوند و اصرار دارند که هر چه زودتر این جشنواره که صرف امور خیریه میشود را برگزار نماییم و بنوعی مشوق ما در این کار خیر هستند

 

علاقمندانی که مایل به همکاری و تهیه غذا برای این امر خیر هستندمیتوانند با شماره های زیر تماس گرفته و ثبت نام نمایند

 

مجتمع علمی فرهنگی و هنری حضرت علی (رض) طبق سنوات گذشته هفتمین جشنواره بزرگ غذایی بانوان را در زمینه های ذیل برگزار نماید.

انواع غذاهای سنتی، فرنگی، شیرینی جات، ترشیجات، انواع دسر، تنقلات، خشکبار و …….

مکان: تایباد، خیابان خرمشهر، کوچه شیخ محمود، سالن اجتماعات حوزه علمیه ی فاطمه الزهرا (رض) جنب مسجد حضرت علی رض

زمان: پنجشنبه: ۹۷/۹/۲۲ از ساعت ۹ صبح الی پایان جشنواره

☎ تلفن تماس : ۵۴۵۳۳۹۰۱-۵۴۵۲۸۰۹۱

اولین دوره مسابقات سرود ویژه اهل سنت خراسان رضوی

کانون فرهنگی هنری حافظ تایباد برگزار میکند

اولین دوره مسابقات سرود های اسلامی ویژه اهل سنت شهرهای خراسان رضوی

موضوع سرود : آزاد

تک خوانی و جمع خوانی به زبانهای

 فارسی و عربی (تواشیح)

گروه الف : مهدهای کودک و مهدهای قران و دانش آموزان دبستان

گروه ب: سایر گروه های سنی

 جوائز ویژه:

 200 هزار تومان به گروه های برتر

50 هزار تومان به تک خوانان برتر

آخرین مهلت ثبت نام  :29 دی ماه 97

زمان برگزاری مسابقه : پنجشنبه 4 بهمن 97

مکان: تایباد.بلوارخرمشهر.ک شیخ محمود. مجتمع فرهنگی حضرت علی رض

قوانین مسابقه

1) مضامین و موضوعات شعر ،دینی و مطابق با عقیده صحیح اسلامی باشند.

2) سرود با مقدمه ای مختصر آغاز کرده شود.

3) قبل از آغاز سرود یک  یا دو بیت ابتدائی به صورت روانخوانی خوانده شده و سپس با نغمه و سبک مورد نظر اجرا گردد.

4)بعد از انتخاب سرود یک نسخه از متن شعربه دفتر جشنواره ارسال گردد.

5) گروه های سرود در خصوص همخوانی،هماهنگی خوب و متناسبی داشته باشند.

6) درصورت امکان ،وضع ظاهری لباس متحدالشکل بوده و نحوه ایستادن متناسب باشد.

7) وقت مناسب برای اجرای سرود حداقل بین 4 تا  7 دقیقه می باشد.

8) موارد امتیاز دهی عبارتند : هماهنگی گروه – زیبایی صوت و کیفیت زیر و بم صدای خواننده- نظم و ترتیب قرار گرفتن در جایگاه – میزان تاثیر بر مستمعین- محتوای شعر

کانون فرهنگی هنری حافظ تایباد

شماره تماس جهت هماهنگی و ثبت نام

09339831112_ 09158289307

شوهرت

ازدواج که می کنیم همه چیزمان به هم مربوط می شود

می شویم

همسر

همسفره

همسفر

شریک

هم نفس

هم دل

همزبان

همراز

 

دیگر برای خود نیستیم و برای لحظه های خود شریک آورده ایم .شریکی که قرار نیست نه شراکتمان با او به هم بخورد نه مدتش تمام شود .عهد بستیم با هم بمانیم و زندگی کنیم و اگر خدا خواست پدری مهربان و مادری دلسوز باشیم .

خواهرم

زندگی مشترک هم آداب خاص خودش را دارد .

همسرت قابل احترام هست و در مرکز زندگی توجای گرفته ،قرار نیست به او به چشم حساب بانکی نگاه کنی .

قرار نیست فرشته ی برآورده کننده ی آرزوهای بی نهایتت باشد .

قرار نیست باز کننده ی عقده های گذشته ی درونت باشد .

قرار نیست در حاشیه ی زندگیت قرا بگیرد .

قرار نیست نوکری تو و خانواده ات را بکند .

قرار نیست تهیه کننده ی برنامه ها و جشن های بی معنی و بریز و بپاش های  زندگی ات باشد

او همسرت هست و مقامش بلند.

قرار است با هم بلند شوید و به جنگ با مصائب ومشکلات بروید

 

قرار است با هم بخندید

و باهم اشک بریزید

و با هم همدردی کنید

 

قرار است با هم بمانید و دنیای بهتری را در حد توان تان بسازید و در بهبودی روح و جان یکدیگر سهیم باشید

 

خواهرم

امنیت و آرامشت در کمتر بیرون رفتن از خانه ات به وجود می آید و اعصابت آرامتر است.

بیدار شدن در اول صبح و بدرقه ی شوهرت کلید موفقیت هر روز توست

استقبال از شوهرت در هنگام بازگشتش به خانه با یک نوشیدنی گرم زندگی ات را گرم تر میکند اگر کنارش لبخندی شیرین بر لبانت نقش بندد.

حرف های محبت آمیزت معجزه ی قلب شوهر توست پس دریغ نکن.

شوهرت را با بقیه ی مردها مقایسه مکن و عیب هایش را نمایان مساز، اگر توان بهتر شدن را نداشته باشد می شکند.

حسادت و تقلید را کم کن و خودت باش.

خانه ای تمیز و مرتب همراه با نظافت تو و فرزند تو نشانه ی فراست وهشیاری توست.

مهمان نوازی و اجاق روشنت هر چند که ساده باشد خوشحالش میکند.

 

مهمترین مساُله ،همیشه ،چگونگی برخوردت در مورد احتیاجاتش به خود توست که بسیار حساس می باشد،خوب به آن توجه کن.

 

خواهرم

تو اینک نگهبان و امین اموال همسرت هستی ،به هر شیوه ای که خودت بهتر میدانی اگر چه کار خیر باشد اجازه و رضایتش الزامیست پس به خاطر دیگران پرونده ی خودت را پیش خدا و همسرت سیاه مکن و دلسوز همه چیزش باش .در زمانه ای که مردها نانشان را از لای سنگ به دست می آورندو خون جگر ها می خورند برای کسب لقمه ای که حلال است،پس منصفانه خرجش کن .

 

خواهرم

غیرت تنها برای مرد نیست بلکه زن ها هم باید نسبت به همسرشان غیرتی باشند .تا می توانی او را از ارتباط و دیدن زن های نا محرم چه در اطراف و چه در تلویزیون و ماهواره دور نگه دار و خودت او را از محبتت لبریز کن تا احتیاجش به دیگران  کاهش یابد البته خودت هم رعایت کن که خدا مرد پاک وزن پاک را برای هم شایسته می داند.

 

خواهرم

در تربیت فرزندانت تلاش کن و سعی کن سنت های پیامبرمان را لابه لای تربیتت به فرزندت آموزش دهی و او را برای خدمت به دیگران تشویق کن و فرهنگ استفاده از هر چیز را برایش آموزش بده ودر حقش دعا گو باش.

 

خواهرم

آخرین نصیحتم به تو این است که همیشه توجهت به خدا باشد چرا که در هر جاو مساُله ای او بهترین یاریگر وگره گشاو نجات دهنده ات می باشد .اگر فراموشش نکنی قطعاً همیشه هوایت را دارد……

 

نوشته:محراب

۱۳۹۷/۶/۹

برگزاری دومین دوره مسابقات نقاشی با موضوع حج و عید سعید قربان (ویژه خواهران)

کانون فرهنگی هنری حافظ دومین دوره مسابقات نقاشی با موضوع حج و ویژه عید سعید قربان در مورخه ۲۳ مرداد ۹۷ با حضور بیش از ۱۰۰ نفر شرکت کننده برگزار گردید .
مکاتب حبیب الرحمن ، توحید ،حضرت علی ، سلمان فارسی ، ابوبکر صدیق ، خاتم الانبیا، پیامبر اعظم ، عشره مبشره ، حضرت عثمان و دیگر مساجد شهر حضور داشتند ازهمگی این عزیزان قدردانی می نماییم .

اسامی نفرات برتر :
سلما شریفی مکتب ابوبکر صدیق
پرنیان غفاری مکتب ابوبکر صدیق
زهرا نگهبان مکتب حضرت عثمان
شکیبا داروغه مکتب پیامبر اعظم
ساره نعمتی مکتب پیامبر اعظم
سارا نعمتی مکتب پیامبر اعظم

اختتامیه هشتمین دوره مسابقات فوتسال جام مساجد تایباد و حومه کانون فرهنگی هنری حافظ

هر ساله در تعطیلات تابستان در بین مساجد شهر یک هیاهوی عجیبی به پا میشه شور و شوق را میشه از لبخند بچه ها از چشم های پر از هیجانشون فهمید بارها شده که خود بچه ها قبل شروع مسابقات فوتسال بهمون زنگ میزنند که چیشد مسابقات فوتسال را کی میخواین برگزار کنید زودتر برگزار کنید ووو همین پیگیری بچه ها ما را مصممتر میکرد که حتما تمام زحمات و سختیهای این کار را به جان بخریم و مسابقات را برگزار کنیم  اهداف بزرگی که ما در برگزاری این مسابقات داریم و همیشه مد نظر ما در برگزاری مسابقات است همانا پررونقتر شدن مکاتب و مساجد شهرمون هست خیلی از اساتید مکاتب بابت برگزاری این مسابقات تشکر میکنند که مکتبشون پررونقتر شده و خیلی از بچه ها بخاطر اینکه مسجد اسمشون را در لیست بازیکنان قرار بده به مکتب میان و این ذوقشون سبب میشه که به مکتب ثبت نام کنند و از این طریق در کلاسها هم شرکت میکنند .

امسال با تمام مشکلاتی که داشتیم و فکر میکردیم از این مسابقات استقبال زیادی نشه اما باز هم به لطف الهی و به برکت هدف خیری که اعضای کانون داشتند از همه سالهای گذشته پر شکوه تر و پر رونقتر وبا  استقبال بیشتری برگزار شد.

امسال حدود 42 تیم در سه رده نونهالان و نوجوانان و جوانان شرکت کردند مساجد شهرستان تایباد و روستای کرات و شهر کاریز و شهرستان باخرز در این مسابقات شرکت کردندکه میشه گفت امسال یکی از منظمترین دوره های برگزاری ما طی این چند سال گذشته بود که در رده جوانان تیم مسجد جامع روستای کرات به مقام قهرمانی رسید و در نوجوانان تیم محمد رسول الله شهر کاریز به مقام قهرمانی رسید و در رده نونهالان تیم مسجد حضرت عمر شهرستان تایباد حائز مقام اول شد

گزارش تصویری

 

نفرات برگزیده مسابقات مقاله نویسی ،شعر،دلنوشته و عکس با موضوعیت رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

✍گزارشی از فعالیتهای کانون فرهنگی هنری حافظ مسجد حضرت علی رض تایباد در ماه مبارک رمضان ۱۳۹۷
???
?مسابقه مقاله نویسی؛شعر و دلنوشته و عکس که برندگان این مسابقات به شرح ذیل هستند.

?شرکت کنندگان در بخش مقاله نویسی ۷۰نفر

در بخش شعر۲۰نفر
در بخش دلنوشته ۳۰نفر
در بخش عکسهای منتخب۵۰نفر
که این شرکت کنندگان از شهرهای مختلف ایران از جمله٬ساری؛گالیکش؛مشهد؛تربت جام؛تایباد و حومه بودند لازم به ذکر است که در بخش عکسهای منتخب از کشورهای ترکیه؛افغانستان و عمان و همچنین دو.مقاله اینترنتی از برادران فارسی زبان از ترکیه  نیز شرکت کرده بودند.

?نفرات برتر مقاله نویسی
بزرگسالان نفراول: عرفان نوری (مسجد حضرت عثمان رض تایباد)
نفر دوم: آسیه قوچی (حوزه علمیه فاطمه الزهرا رض تایباد)
نوجوانان نفر اول: الناز عبدالهی(مسجد حضرت ابوبکر رض تایباد)
نفر دوم:شیما یاری (مسجد خاتم الانبیاء تایباد)
نفر سوم: سارا عظیمی (مسجد حضرت ابوبکر رض تایباد)

?نفر برتر مسابقه دلنوشته:
فائزه قادری (موسسه قرآنی انصارالنبی ص مسجد حضرت علی رض تایباد)

?نفر برتر شعر: خانم خوافی (شهرک باخرز)

?نفرات برتر عکس: خانم سیما قادری (حوزه فاطمه الزهر رض تایباد)
خانم حیدری (مدرس حوزه ی حنفیه تربت جام)
لازم به ذکر است که دوستان عزیز می توانند مقالات را در سایت کانون حافظ مطالعه نمایند.
در پایان از تمام عزیزانی که در این مسابقات شرکت کردند تقدیر و تشکر می کنیم.

(کانون فرهنگی هنری حافظ مسجد حضرت علی رض تایباد)

کانال ما:
@taybad_mojtame
آدرس سایت:

Www.kanoonhafez.com

پیام تشکر

 


سومین نمایشگاه دستاوردها و توانمندیهای بانوان تایبادی به خوبی و با استقبال فوق العاده ی خواهران از جای جای این شهر برگزار شد.

 

فروش عالی بود و لبخند رضایت اهالی نمایشگاه نشان از نتیجه بخش بودن زحماتشان داشت .

این اخر سال بر مبنای تغییر فصل تغییر لباس نیز سبب فروش بیشتر و بهتر فروشندگان بود و هم باعث دلگرمی شان که حاصلش نانی حلال بر سر سفره های نیمه خالی این عزیزان شده است.

هدف از برگزاری این نمایشگاه دستگیری و توانبخشی و اماده سازی زمینه برای بانوان سرپرست و بانوان سخت کوش و هنرمند بود که الحمد لله خدا هم کمکمان کرد.

 

تشکر میکنیم از همه .

همه ی کسانی که باعث برگزاری این نمایشگاه شدند.چه فروشنده ,چه انتظامات ,چه معرفین این خواهران و چه اون کسانی که چنین ایده های زیبایی برای اینچنین کارهای زیبایی داده اند

و

تشکر ویژه تر از همه ی خرید کنندگان محترم که نمایشگاه محصولات ما را برای خرید شان انتخاب نموده وباعث ثمر بخشی تمام تلاشها شدند.

 

جزاکم الله خیرا فی الدارین

 

۱۳۹۶/۱۲/۱۹

کانون فرهنگی حافظ_